Lublin – atrakcje dla dzieci i młodzieży

lublin atrakcje dla dzieci

Wybierając się na wycieczkę do Lublina, możemy być pewni, że znajdziemy tu sporo atrakcji zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i fanów powolnego zwiedzania i odpoczynku. Co ciekawego możemy robić tu z dziećmi i młodzieżą? Przekonajmy się! Lublin – atrakcje dla dzieci i młodzieży na każdą porę roku.

#Atrakcje w centrum miasta

Zwiedzanie Lublina warto zacząć od centrum i starówki. W architekturze, kulturze i układzie urbanistycznym widać historyczną wielokulturowość. Rodzinom spodoba się z pewnością klimatyczne Stare Miasto, które zachwyca wąskimi i urokliwymi uliczkami, dużą ilością zieleni i terenów rekreacyjnych. Można śmiało stwierdzić, że spacer po Starym Mieście jest dobrym sposobem na wejrzenie w historię miasta. Przy odrobinie szczęścia załapiemy się też na jedno z licznych wydarzeń kulturalnych przygotowywanych z myślą o najróżniejszych pasjach lubelskiej społeczności. Dzieci mogą ucieszyć się ze zwiedzania Zamku, w którym umiejscowione jest Muzeum Lubelskie. Przy okazji wycieczki warto zahaczyć także o fontanny znajdujące się na placu Litewskim.

#Muzeum Wsi Lubelskiej

Planując wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej, możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W sposób interesujący i lekki dzieci mogą poznać polskie krainy geograficzne tj. Wyżynę Lubelską, Roztocze, Polesie Lubelskie, Podlasie, Mazowsze i Kotlinę Sandomierską. Muzeum organizuje wystawy czasowe, festiwale sztuki rzemieślniczej i inne imprezy okazjonalne. Młodzieży polecane są zajęcia edukacyjne dostosowane do ich wieku i zainteresowań. Poza tym lubelski skansen jest świetnym miejsce na długie spacery czy rodzinny piknik.

Przeczytaj też: Lublin i okolice – co zobaczyć? | Wycieczki na Białoruś od A do Z

#Regionalne Muzeum Cebularza

Mówi się, że Regionalne Muzeum Cebularza to już obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Wypiek ten pochodzi z kuchni żydowskiej i został wpisany na listę produktów regionalnych chronionych prawem Unii Europejskiej. W Regionalnym Muzeum Cebularza poznamy nie tylko historię przysmaku, ale też nauczymy się go wypiekać. Być może dzięki temu pokazowi, dzieci zmienią nieco swoje kulinarne upodobania.

#Park Wodny Aqua Lublin

Wspomniany obiekt jest najnowocześniejszym tego typu w Lublinie. Posiada 50-metrowy basen olimpijski i liczne atrakcje, takie jak wodny plac zabaw w kształcie statku pirackiego, jacuzzi, basen do nauki pływania, rwącą rzekę prowadzącą na zewnątrz obiektu, liczne zjeżdżalnie i zewnętrzny odkryty basen całoroczny z podgrzewaną wodą.

#Rezerwat Dzikich Dzieci

We wschodniej Polsce nie tak dawno z myślą o najmłodszych założono wyjątkowe miejsce – Rezerwat Dzikich Dzieci. To przygodowy plac zabaw z prawdziwymi narzędziami. Maluchy mogą tu kreatywnie spędzić czas, ucząc się przy okazji posługiwania młotkiem, siekierą czy wkrętakiem. Dorośli nie mają tu wstępu, a dzieci nie słyszą tak nielubianych przez nich ostrzeżeń, typu: „nie dotykaj, bo popsujesz,” czy „to trzeba zrobić inaczej”.

#Lubelska trasa podziemna

Młodzieżowi fani przygody na pewno będą zadowoleni z przejścia się Lubelską trasą podziemną. Przebiega ona przez trzy kondygnacje staromiejskich piwnic i liczy w sumie ok. 300 metrów długości. Nie obędzie się bez dużych emocji i nowych wrażeń!

#Wypoczynek nad „lubelskim morzem”

W okresie letnim nad Zalewem Zemborzyckim skupia się kwiat lubelskiej młodzieży. Jest tu miejsce do relaksu, liczne atrakcje wodne (tj. możliwość wypożyczenia rowerów, nart wodnych i kajaków). Tuż obok znajduje się także park linowy z profesjonalnymi trasami, Laboratoria Wiedzy, Plac Energii i Park Kreatywny. Cały kompleks jest monitorowany i objęty nadzorem wykwalifikowanych ratowników wodnych.

#Wycieczka „Szlakiem Legend Lubelskich”

Niektóre ośrodki mają w ofercie wycieczki „Szlakiem Legend Lubelskich”, które są świetną okazją do poznania historii miasta poprzez popularne podania i opowieści. Miasto organizuje nawet Festiwal Legend Lubelskich, który od lat pobudza wyobraźnię młodszych i starszych mieszkańców uwielbiających tego typu opowieści.

Więcej na ten temat możesz poczytać tutaj: https://lublininfo.com/co-robic/wycieczki-tematyczne/szlakiem-legend-lubelskich/

#Teatr im. Andersena

Trzeba przyznać, że to miejsce na mapie miasta, które jest szczególnie godne polecenia młodszym turystom. Dlaczego? To bardzo popularny i jedyny teatr dziecięcy w Lublinie. W trakcie ferii i wakacji organizowane są tutaj warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Skrupulatnie przygotowywane są wszystkie przedstawienia, które mają za zadanie zaangażować widownię. W teatrze obejrzeć możemy również ekspozycję lalek i elementów dekoracyjnych wykorzystywanych w trakcie spektakli. Siedziba teatru znajduje się w Centrum Spotkania Kultur i posiada duży podziemny parking. Na miejsce możemy też wygodnie podjechać autobusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *